fot. PAP/EPA

Dziś słonecznie na południu kraju

Polska będzie na skraju rozległego wyżu z centrami nad Europą południową. Z zachodu na wschód kraju będzie przesuwać się płytka zatoka związana z niżem z rejonu Wysp Brytyjskich i front ciepły, za którym z zachodu napłynie ciepłe, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie powoli rosnąć.

W sobotę na południu zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami duże i możliwy słaby deszcz. Poza tym zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, na północy miejscami opady o natężeniu umiarkowanym. Na wschodnim wybrzeżu prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 5°C na północnym wschodzie do 10°C w centrum i 13°C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu do 85 km/h, południowo zachodni i południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

W nocy na południu i południowym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C, 2°C na północnym wschodzie do 4°C, 7°C na przeważającym obszarze kraju i 9°C na zachodnim wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni, jedynie na północnym wschodzie słaby i umiarkowany, północny. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj