fot. Paweł Palembas

Burze, deszcz i grad w centrum i na południowym wschodzie kraju

Jak podaje IMGW, od północnej Rosji, przez Bałtyk po Morze Śródziemne pogodę kształtować będą wyże. Nad pozostałą częścią kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Na wschodzie Polski zaznaczać się będzie płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Zachód obejmować będzie skraj wyżu znad Finlandii. Napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu, a w centrum oraz na południu i wschodzie miejscami burze, lokalnie z gradem. W burzach wysokość opadu do 20 mm na południu. Temperatura maksymalna od 17 st. do 21 st., nad morzem od 13 st. do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. W rejonach burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę na południowym wschodzie początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, później zanik opadów i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wybrzeżu okresami zachmurzenie duże i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 do 7°C na północnym wschodzie i wschodzie oraz w rejonach podgórskich, na pozostałym obszarze od 7 st. do 11 st. i od 9 st. do 12 st. nad morzem. Wiatr słaby, zmienny.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy lokalnie początkowo duże. Temperatura maksymalna od 17 st. na północnym wschodzie do 22 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj