fot. flickr.com

W Polsce przelotne opady deszczu i lokalnie burze

Jak informuje IMGW, Europa środkowo-zachodnia będzie w zasięgu wyżu, nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą słabe układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Zachodnia Polska znajdzie się pod wpływem wyżu, wschodnia na skraju niżu znad północnej Rosji.

Z północy na południowy wschód kraju przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego. Z północy napływać będzie powietrze polarno-morskie, na wschodzie chłodne, na zachodzie umiarkowanie ciepłe.

Dziś zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu, a lokalnie również burze. Temperatura maksymalna od 18 st. na północy do 23 st. na zachodzie, na wybrzeżu oraz w dolinach karpackich lokalnie 15 st., 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosnąć.

W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Tylko na południowym wschodzie miejscami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widoczność do 200 m. Temperatura minimalna od 6 st. na północnym wschodzie do 11 dt. na południu i zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych, na zachodzie zmienny.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19 st. na północnym wschodzie do około 22 st. w centrum i 27 st. na krańcach zachodnich, a w dolinach karpackich lokalnie 18 st. Wiatr na wschodzie kraju słaby i umiarkowany, północny, nad morzem słaby z kierunków zachodnich i południowych, a na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj