Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały dwa rozległe układy baryczne – na zachodzie niż znad Wielkiej Brytanii, na wschodzie kontynentu wyż znad Rosji. Polska będzie pod wpływem niżu znad Wielkiej Brytanii. Z zachodu napływać będzie ciepła polarnomorska masa powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli spadało.

Dziś w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem na krańcach zachodnich wzrost zachmurzenia i możliwe słabe opady deszczu, rano lokalnie silne zamglenia z widzialnością od 1000 do 3000 m, głównie w centrum. Temp. maks. od 15 do 19 st. na północy, od 19 do 22 st. na południu. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem i w rejonach górskich dość silny, nad morzem w porywach do 60 km/h, w partiach szczytowych gór do 90 km/h, z kierunków południowych.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu i północnego zachodu wzrost zachmurzenia do dużego, przemieszczająca się w głąb kraju strefa opadów deszczu, na krańcach północno-zachodnich możliwa burza, na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich bez opadów. Temp. min. 8 st. na północnym wschodzie, od 10 do 13 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, nad morzem i w rejonach górskich okresami dość silny i porywisty, w Karpatach halny, w partiach szczytowych Tatr w porywach do 90 km/h, z kierunków południowych.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 18 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu. Temp. min. 10 st. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 18 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl