IMGW: Niedziela Wielkanocna chłodna i deszczowa

IMGW podaje, że w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nastąpi zdecydowane ocieplenie, które ominie jedynie województwa północne. W niedzielę wielkanocną będzie trzeba liczyć się z ochłodzeniem oraz z opadami deszczu, a miejscami nawet deszczu ze śniegiem i śniegu.

Po czwartkowych opadach śniegu, w piątek i sobotę nastąpi zdecydowane ocieplenie. Nad przeważający obszar kraju z południowego zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze, które nie dotrze nad województwa północne. W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 st. na północy do 13 st. na południowym zachodzie.

W sobotę na południu temperatura sięgnie nawet do 16 st., a na północy nadal będzie najchłodniej, miejscami tylko około 4 st. Tego dnia trzeba liczyć się z opadami deszczu; w centrum i na południu możliwe są także burze, podczas których może spaść do 15 mm deszczu, a wiatr osiągnie w porywach do 55 km/h.

W Niedzielę Wielkanocną ponownie zacznie napływać chłodniejsze powietrze, cieplejsze powietrze pozostanie jedynie na wschodzie kraju. Najchłodniej będzie na zachodzie kraju – ok. 4 st., a najcieplej w centrum i na wschodzie – miejscami do 10 st. Występować będą opady deszczu, chwilami o umiarkowanym natężeniu. Na zachodzie deszcz będzie przechodził w deszcz ze śniegiem i śnieg.

W poniedziałek wystąpią dalsze ochłodzenia – temperatura maksymalna wyniesie od 2 do 7 st. We wschodniej połowie kraju miejscami występować będą opady śniegu i śniegu z deszczem.

We wtorek na zachodzie kraju temperatura w najcieplejszym momencie może wynieść 17 st.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl