fot. flickr.com

W związku z silnym wiatrem RCB wysłał alert SMS-owy do mieszkańców dziesięciu województw

Uwaga! Dziś wieczorem i w nocy bardzo silny wiatr. Unikaj otwartych przestrzeni. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Zostań w domu jeśli możesz – SMS-a o takiej treści otrzymali w sobotę od RCB mieszkańcy dziesięciu województw.

Alert RCB to nowy SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Powstaje na podstawie otrzymywanych z ministerstw i służb (np. z policji, straży pożarnej) oraz z urzędów i instytucji centralnych (np. IMGW), a także z urzędów wojewódzkich informacji o zagrożeniach.

Jak informuje RCB, w sobotę alert został uruchomiony na terenie województw: lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz na terenie południowych powiatów województw: wielkopolskiego (gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, kaliski, Kalisz, kępiński, kolski, Konin, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, Leszno, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, Poznań, poznański, rawicki, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, turecki, wolsztyński), mazowieckiego (białobrzeski, garwoliński, gostyniński, grodziski, grójecki, kozienicki, lipski, miński, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, przysuski, Radom, radomski, sochaczewski, szydłowiecki, Warszawa, warszawski zachodni, zwoleński, żyrardowski).

„Alert RCB otrzymają mieszkańcy tych terenów w związku z bardzo silnym i porywistym wiatrem, który prognozowany jest dziś (w sobotę – PAP) wieczorem i w nocy” – informuje RCB w sobotę na stronie internetowej.

„Według prognoz IMGW wiatr w porywach może osiągać nawet 110 km/godz., co może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia” – ostrzega RCB.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl