fot. PAP/Marcin Bielecki

Orkan Fryderyka zbliża się do Polski

Orkan Fryderyka zbliża się do Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia niemal dla wszystkich województw. W Holandii wichura spowodowała śmierć trzech osób.

Orkan Fryderyka od kilku dni szaleje na zachodzie Europy. Dał już się we znaki mieszkańcom Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz krajów Beneluksu. Zamknięte zostały szkoły, tysiące odbiorców pozbawionych jest prądu, odwołano także kilkaset lotów. Dziś wichura zbliża się do Polski. Bardzo silnym porywom wiatru, osiągającym nawet 100km/h, mają towarzyszyć intensywne opady śniegu oraz zawieje i zamiecie śnieżne. Mogą wystąpić przerwy w dostawach prądu.

Najgorzej sytuacja ma wyglądać w województwach: lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, łódzkim, a także na południu woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Służby meteorologiczne podnoszą stopień alertów pogodowych. Ostrzeżenia dla Polski obowiązują od godziny 15.00 do piątkowego poranka. Mieszkańcom zaleca się niewychodzenie z domów, a kierowcom – zrezygnowanie z jazdy samochodem.

TV Trwam News/RIRM

drukuj