S. Karczewski: Róża Thun powinna wycofać się z polityki

Uważam, że Róża Thun powinna się wycofać z polityki – ocenił w czwartek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jego zdaniem wypowiedzi europosłanki PO o Polsce i polskim rządzie były skandaliczne. Karczewski wyraził przekonanie, że Ryszard Czarnecki utrzyma funkcję wiceprzewodniczącego PE.

Stanisław Karczewski był pytany w czwartek w Polsat News czy wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki „przeholował stawiając w jednym rzędzie szmalcowników z Różą Thun”.

A czy pani Róża Thun przekroczyła granicę czy nie? Uważam, że znacznie przekroczyła granicę w krytykowaniu Polski i tego się dzieje” – podkreślił marszałek Senatu.

Dopytywany o ocenę wypowiedzi Ryszarda Czarneckiego odparł:

Zgadzam się, że być może zbyt dużo powiedział, ale nie powinny być żadne konsekwencje wyciągnięte w stosunku do pana wiceprzewodniczącego. Natomiast ja uważam, że te słowa i to wystąpienie Róży Thun – ja obejrzałem sobie cały film, bardzo szczegółowo – i pani Róża Thun w ogóle się powinna wycofać z polityki” – powiedział.

Marszałek Senatu pytany, czy Róża Thun powinna oddać mandat europosła powiedział, że nie.

Niech dokończy ten mandat; mam nadzieję, że Platforma Obywatelska nigdy już jej nie wystawi, bo jednak absolutnie przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości” – ocenił polityk.

Pytany, czy Ryszard Czarnecki powinien przeprosić Różę Thun odparł: „to jest sprawa Ryszarda Czarneckiego, nie moja sprawa”. Jak dodał, sam by nie użył takiego porównania.

Szukałbym bardzo ostrego porównania i bardzo ostrej krytyki, dlatego że stanowisko pani Róży Thun i jej wypowiedź – była skandaliczna” – dodał Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu zaznaczył, że debata toczy się wokół Ryszarda Czarneckiego, a nie wokół tego, co powiedziała, jak szkalowała Polskę w telewizji Róża Thun.

Stanisław Karczewski przyznał, że porównanie do szmalcownika było „złe, niedobre, daleko idące”. Jednak – jak podkreślił – „to co powiedziała Róża Thun było skandaliczne, niedopuszczalne i nigdy nie powinno się powtórzyć”.

Nigdy polski polityk nie powinien wypowiadać się w ten sposób o Polsce, o polskim rządzie” – oświadczył.

Nawet jeśli ma krytyczną opinię, to tutaj wypowiadajmy swoją opinię krytyczną, a nie tam, w Niemczech i jeszcze w filmie, który jest emitowany w telewizji publicznej. To jest skandal niedopuszczalny i mam nadzieję, że pani Róża Thun nigdy już nie będzie eurodeputowaną i wycofa się z polityki” – podkreślił marszałek Senatu.

Konferencja przewodniczących Parlamentu Europejskiego zdecydowała w czwartek, że szef PE Antonio Tajani spotka się z wiceszefem PE Ryszardem Czarneckim i europosłanką Różą Thun.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl