Prognoza pogody na 12 października

Jak informuje IMGW, w pasie od Szkocji przez południową Skandynawię po Europę wschodnią i południowo-wschodnią zaznaczy się wpływ wyżu znad Morza Norweskiego, pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów znad Francji i Morza Barentsa.

Polska północno-wschodnia znajdzie się w zasięgu klina wyżowego znad Skandynawii i Morza Norweskiego, pozostałe rejony kraju będą na skraju rozległego niżu z ośrodkiem nad zachodnią Francją. Napływać będzie ciepłe powietrze polarnomorskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadało.

W sobotę na zachodzie kraju zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, na wschodzie rano miejscami mgła z widzialnością od 200 do 800 m. Temp. maks. od 14 st. na wschodnim Wybrzeżu, 15 st. na północy i w kotlinach sudeckich, 18 st. w centrum, 21 st. na południu, do 23 st. w rejonach oddziaływania wiatru halnego. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny, w Karpatach halny, w porywach do 55 km/h, wschodni, skręcający na południowy.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże i umiarkowane, na zachodzie i południowym zachodzie okresami opady deszczu, na Dolnym Śląsku do 10 mm, na północnym wschodzie silne zamglenia i mgły z widzialnością od 500 do 3000 m. Temp. min. od 5 do 6 st. na północnym wschodzie, od 7 do 12 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl