fot. Paweł Palembas

Do Polski napłynie chłodniejsze powietrze

W najbliższych dniach Polska dostanie się w zasięg niżu znad Szwecji, po południu z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie front chłodny. Jak informuje IMGW początkowo Polska będzie w zasięgu ciepłego powietrza polarno-morskiego. Po przejściu frontu zacznie napływać powietrze nieco chłodniejsze, polarno-morskie.

W piątek w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Od godzin południowych szybko przemieszczająca się z północnego zachodu do centrum strefa słabych opadów deszczu. Na południu i wschodzie początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 6 do 9 st. Wiatr na południowym wschodzie kraju słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, na północy porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie, południu i w centrum słabe opady deszczu, szybko odsuwające się na wschód. Temperatura minimalna od 3 do 6 st., w dolinach górskich od 1 do
3 st.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami na Lubelszczyźnie słabe, zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 do 9 st. Wiatr na południu kraju słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj