W piątek zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, Europa będzie w zasięgu licznych ośrodków niżowych z frontami atmosferycznymi. Jedynie północna Skandynawia, północno-zachodnia Rosja i Polska przejściowo znajdą się w obszarze wyżu. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim, ale w ciągu dnia nad krańce zachodnie zacznie z południowego zachodu napływać cieplejsza, polarno-morska masa.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w kraju przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy oraz w górach miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 18 st. na północnym wschodzie, na wschodnim wybrzeżu i w kotlinach górskich do 24 st. w Wielkopolsce oraz Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby zmienny, na morzem słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane od zachodu wzrastające do dużego, na zachodzie i na Pomorzu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 st. na północnym wschodzie, 10 st., 11 st. w centrum do 12 st., 13 st. na zachodzie. Wiatr słaby na wschodzie zmienny na zachodzie z kierunków południowych, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany południowo-wschodni.

W sobotę na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W centrum i na zachodzie kraju zachmurzenia umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu miejscami burze. Temperatura maksymalna od 22 st. na północy do 27 st. na południu, nad morzem od 19 do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych, w czasie burz porywisty w porywach do 60 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl