Deszczowa i chłodna niedziela w całym kraju

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska jest pod wpływem niżu znad północno-zachodniej Rosji. Początkowo na południu kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Lokalnie możliwe burze, głównie w południowej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 6 st.C do 9 st.C, tylko w rejonach podgórskich od 3 st.C do 5 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl