fot. twitter.com/IMGWmeteo

Synoptyk IMGW: Będzie bardzo wietrznie, ale ciepło; nawet 20 st. C na południu kraju

Silny wiatr będzie dziś obecny we wszystkich rejonach kraju, a na Pomorzu jego prędkość wyniesie nawet 80 km/h. Temperatura będzie wahać się od 10 stopni na północy, do nawet 20 stopni na południu – przekazał Kamil Walczak, synoptyk IMGW.

Dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że 5 maja będzie dniem z dużym zachmurzeniem w większości kraju.

„Spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, a na południu oraz na wschodzie kraju mogą lokalnie wystąpić burze” – powiedział Kamil Walczak.

Do miejscowości, w których można spodziewać się nagłych załamań pogody, należą m.in. Kraków, Lublin i Rzeszów.

„Miejscami w tym rejonie może spaść do 20 litrów wody na metr kwadratowy” – dodał synoptyk.

Będzie dziś wietrznie. IMGW ostrzega, że porywy wiatru mogą miejscami mieć prędkość do 80 km/h, szczególnie na zachodzie kraju i w rejonach nadmorskich.

Temperatura maksymalna w południowo-zachodniej części kraju, np. w Szczecinie, wyniesie ok. 10-12 stopni, około 15 st. C pokażą termometry m.in. w Łodzi i Warszawie, a nawet do 20 stopni będzie w Rzeszowie i Przemyślu.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1389798725632106498

W Karkonoszach, Karpatach i na Śnieżce będzie padał śnieg. Wzrost pokrywy śnieżnej szacowany jest na ok. 10 cm.

„Śnieg ma szansę utrzymać się w najbliższych dniach. W najwyższych partiach gór będzie w ciągu dnia maksymalnie 2 stopnie na plusie, a na szczytach jeden stopień na minusie. Wyraźną poprawę pogody widać dopiero w niedzielę 9 maja. Wówczas temperatura w większości kraju może wynieść ponad 20 stopni” – podał Kamil Walczak.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl