fot. PAP/EPA

Pozostaniemy w arktycznej masie powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Bałtykiem i Ukrainą. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą wyże. P

Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Bałkanami, jedynie na północy kraju zaznaczać się będzie wpływ płytkiego niżu znad Bałtyku. Pozostaniemy w mroźnej, arktycznej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

We wtorek na północy i wschodzie kraju oraz lokalnie w Karpatach zachmurzenie duże. Na południu i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane. W północnej części kraju oraz w Karpatach opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 st. do -3 st., w dolinach karpackich około -9 st., a nad morzem około -2 st. Wiatr słaby, na północy miejscami umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, nad morzem w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje śnieżne, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z wtorku na środę w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże i opady śniegu. Na południu i wschodzie zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie w Bieszczadach miejscami zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Miejscami na wschodzie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -19 st., -16 st. lokalnie w dolinach górskich, -14 st. miejscami na wschodzie, -12 st., -7 st. na przeważającym obszarze, do -5 st., -4 st. na północnym zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby lub umiarkowany, południowo-zachodni. Na południu lokalnie wiatr słaby, zmienny. Nad morzem miejscami wiatr dość silny, porywisty, powodujący zawieje śnieżne, południowo-zachodni.

W środę zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6 st. do -3 st., nad morzem miejscami 1 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, miejscami powodujący zawieje śnieżne, południowo-zachodni i zachodni skręcający na północno-zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Rano silne zamglenia. Temperatura maksymalna -5 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna -11 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj