fot. flickr.com

Ciepły weekend

Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy będzie pod wpływem niżów znad Atlantyku oraz Niemiec, jedynie Europa Wschodnia, Północna oraz częściowo Środkowa znajdzie się w klinie wyżu znad Morza Grenlandzkiego. Większa część Polski będzie w zasięgu niżu znad Niemiec, natomiast na północnym wschodzie zaznaczy się wpływ klina wspomnianego wyżu. Będziemy w powietrzu polarnym morskim na północy i wschodzie oraz w powietrzu pochodzenia zwrotnikowego na zachodzie kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz. Lokalnie, zwłaszcza w południowej połowie kraju, opady gradu. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. do 28 st., miejscami na wybrzeżu, Podhalu i Podkarpaciu od 21 st. do 24 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Lokalnie zanikające burze. Temperatura minimalna od 17 st. do 20 st., na wybrzeżu i w kotlinach górskich około 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Burze wystąpią w całym kraju za wyjątkiem krańców północno-wschodnich. Miejscami burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach zwłaszcza w Polsce południowo wschodniej do 30 mm. Temperatura maksymalna na północy od 28 st. do 30 st., w pasie centralnym i na południu od 30 st. do 33 st., jedynie na wybrzeżu i w kotlinach górskich od 23 st. do 26 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, wschodni i południowo wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, potem okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura minimalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna 34 st. Wiatr umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl