Możliwe okresowe opady deszczu

Jak informuje IMGW, nad Europą przeważać będą niże, południe kontynentu pozostanie w zasięgu wyżu. Polska będzie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się znad południowej Szwecji nad Bałtyk Środkowy.

Z zachodu na wschód kraju przemieszczał się będzie front chłodny. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie, początkowo ciepłe, od zachodu za frontem zacznie napływać chłodniejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa i początkowo będzie jeszcze spadać, później zacznie rosnąć.

W czwartek, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W pasie od Górnego Śląska po Polesie prognozowana suma opadów do 15-20 mm. Nad morzem rano możliwe burze. Temperatura maksymalna przeważnie od 9 st. do 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 100 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Od zachodu opady będą zanikać. Temperatura minimalna od 5 st. do 9 st., w kotlinach górskich lokalnie 3 st. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W piątek na krańcach zachodnich i na południowym zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, bez opadów. Na pozostałym obszarze przeważnie zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 8 st. do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. W Bieszczadach porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Przewidywana wysokość opadów około 10 mm. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj