fot. pixabay.com

Na wschodzie kraju mgliście, północ za chmurami

IMGW informuje, że Europa Wschodnia będzie w zasięgu wyżu znad Estonii, pozostałe rejony kontynentu będą pod wpływem rozległego niżu znad Oceany Atlantyckiego. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Estonii, w dość ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie  1014 hPa.

Dziś na północnym wschodzie rano zachmurzenie całkowite, później większe przejaśnienia. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, ale początkowo lokalnie w rejonach mgieł całkowite. We wschodniej połowie kraju rano liczne mgły ograniczające widzialność do 100 m, lokalnie utrzymujące się do godzin południowych. Rano mgły ograniczające widzialność do 300 m możliwe również na Pomorzu Wschodnim. Temperatura maksymalna od 8 st. na północnym wschodzie, około 12 st. w centrum, do 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany, a na zachodzie Polski umiarkowany i dość silny, na Przedgórzu Sudeckim porywisty.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Na południowym wschodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -1 st. na Suwalszczyźnie do 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj