W środę w dalszym ciągu mocny wiatr nad całą Polską

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Estonią, jedynie zachodnia i południowo-zachodnia część kontynentu pozostaje w zasięgu wyżu znad Atlantyku.

Przeważająca część Polski będzie w zasięgu dość głębokiego niżu, który znad Estonii przemieszczać się będzie na wschód, jedynie na południowym zachodzie w dzień zaznaczy się skraj wyżu znad Atlantyku. Z centrum na południe przemieszczać się będzie front chłodny, za którym z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 983 hPa i będzie rosło.

W środę na wschodzie i południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze na ogół małe lub umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. W całym kraju przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie i na południu również deszczu ze śniegiem, a w Sudetach i w Karpatach i przejściowo na Podhalu śniegu. Miejscami na wschodzie możliwe słabe burze. Na północnym wschodzie przewidywana wysokość opadu sięgać będzie 10 mm. Temperatura maksymalna od 3 st. na Podhalu do 11 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem silny i bardzo silny (od 40 km/h do 55 km/h), w porywach do 80 km/h, w rejonie Zatoki Gdańskiej do 95 km/h, a w Sudetach do 100 km/h, z północnego zachodu.

W nocy ze środy na czwartek na wschodzie i zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze małe lub umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego. Na wschodzie przelotne opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem; w drugiej połowie nocy na zachodzie słabe opady deszczu; w Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -1 st. na Podhalu do 8 st. na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany, tylko na północy okresami słaby, północno-zachodni i zachodni. Okresami porywy wiatru: do 70 km/h na południowym wschodzie, do 65 km/h na wschodzie i na wybrzeżu, do 45 km/h na zachodzie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl