fot. PAP/Leszek Szymański

Kolejny deszczowy dzień tej zimy

Jak informuje IMGW, zachodnia Europa będzie w zasięgu wyżu znad Atlantyku, a pozostała część kontynentu pod wpływem niżów, z głównymi ośrodkami nad północno-zachodnią Rosją oraz Rumunią.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu znad Rumunii oraz lokalnych ośrodków niżowych nad Karpatami i nad Podlasiem. Nad północno-wschodnią częścią kraju znajdzie się strefa słabego frontu okluzji. Nadal będzie napływać wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek, zachmurzenie całkowite, miejscami z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Na południowym zachodzie możliwa krupa śnieżna oraz słabe burze. Na południu opady deszczu i śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Na południu województwa śląskiego i małopolskiego prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach o 10 cm, w Beskidach i Bieszczadach o 25 cm, w Tatrach o 30 cm. Temperatura maksymalna od 1°C do 6°C. Wiatr na północnym wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków północnych i zachodnich. Na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim wiatr w porywach do 60 km/h, w Karpatach porywy do 80 km/h, w Sudetach do 100 km/h. W górach wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj