fot. PAP/EPA

Polska pozostanie w ciepłej masie powietrza

Jak podaje IMGW, północna oraz częściowo środkowa i południowa Europa będzie pod wpływem niżów. Nad resztą kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie płytka zatoka niżowa związana z niżem znad Skandynawii oraz strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Po przejściu frontu od zachodu rozbudowywać się zacznie klin Wyżu Azorskiego. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza, która stopniowo od północnego zachodu wypierana będzie przez chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie rosnąć.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W trakcie burz miejscami prognozowana suma opadów do 30 mm na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej oraz do 40 mm na południowym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 19 st., 20 st. na Pomorzu oraz Nizinie Szczecińskiej, od 23 st. do 26 st. na przeważającym obszarze kraju, do 28 st. na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie zmienny, na pozostałym obszarze północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę we wschodniej i południowej części kraju zachmurzenie umiarkowane, początkowo duże i przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w centrum początkowo duże i możliwy przelotny deszcz. Na Podlasiu i Lubelszczyźnie prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm, możliwy grad. Temperatura minimalna na zachodzie i północy od 11 st. do 15 st., na pozostałym obszarze od 16 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. W trakcie burz prognozowana suma opadów do 40 mm, lokalnie grad. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17 st. do 19 st. na wybrzeżu oraz 20 st. na Nizinie Szczecińskiej do 25 st., 26 st. na wschodzie, południowym wschodzie oraz miejscami w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu przelotne opady deszczu i burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. W pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu, początkowo możliwa burza. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany, północny. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h. W sobotę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr umiarkowany, północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl