Deszczowo w środkowej i południowo-wschodniej Polsce

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy układ wyżowy z centrami nad Polską i zachodnią Rosją, jedynie krańce północno-zachodnie i północne kontynentu będą w zasięgu niżów.

Polska będzie w zasięgu klina rozległego wyżu znad Uralu oraz związanego z nim lokalnego centrum wyżowego, które znad Śląska przemieszczać się będzie nad Suwalszczyznę. Pozostaniemy w zasięgu chłodnego powietrza polarnego morskiego, które napłynęło z zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i będzie rosło.

W czwartek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a po południu na zachodzie z rozpogodzeniami. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na wschodzie, Pogórzu Karpackim oraz lokalnie w centrum słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st. na Podhalu i 6 st. na północnym wschodzie do 10 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany: na zachodzie południowo-zachodni i południowy, na wschodzie północno-zachodni i północny. W rejonie Bieszczadów wiatr okresami porywisty.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko początkowo miejscami na zachodzie małe. Miejscami silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na wschodzie i południu słabe opady deszczu lub mżawki. Na Podhalu słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. na Podhalu, a także na północy, tam przygruntowe przymrozki do -2 st., do 6 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby, na Pomorzu okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj