fot. PAP/Darek Delmanowicz

W środę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Europa Południowa, częściowo Zachodnia i Centralna nadal będzie w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże.

Polska będzie pomiędzy rozległym niżem z ośrodkami nad Morzem Norweskim, a wyżem znad Europy Zachodniej i Południowej. Od zachodu nasunie się strefa frontu ciepłego. Za frontem zacznie napływać cieplejsza masa powietrza polarnego. Ciśnienie będzie się wahać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W środę opady deszczu, w rejonach podgórskich Karpat oraz na Suwalszczyźnie również deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 5 cm. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na wschodzie, około 7 stopni w centrum, do 10 stopni na południowym zachodzie. W obszarach podgórskich Karpat od 3 do 5 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i okresami w porywach do 60 km/h, nad morzem także dość silny i w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h, w Karpatach do 80 km/h, lokalnie powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na północy z rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu, w obszarach podgórskich Karpat oraz na północy także deszczu ze śniegiem, a wysoko w Karpatach śniegu. Temperatura minimalna od 1 stopnia na północy, 3-4 stopni na przeważającym obszarze, do 6 stopni na południowym zachodzie. W obszarach podgórskich Karpat od -1 do 2 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, na północy w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, powodujące lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl