fot. DWOT

Ferie z WOT i pierwsze powołania do 3 Podkarpackiej Brygady OT

W najbliższą sobotę, 12 lutego, w Rzeszowie zostaną powołani kolejni ochotnicy do pododdziałów 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Najbliższe 16 dni spędzą na placach ćwiczeń oraz strzelnicach. Szkolenie prowadzone będzie w ramach projektu „Ferie z WOT”.

12 lutego w Rzeszowie odbędzie się pierwsze w bieżącym roku powołanie ochotników do pododdziałów 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach projektu „Ferie z WOT”. Sobota to pierwszy dzień tzw. „szesnastki”. 16-dniowe szkolenie podstawowe prowadzone będzie w systemie ciągłym na obiektach Ośrodka Poligonowego w Nowej Dębie. Projekt skierowany jest do kandydatów, którzy nie mieli styczności ze służbą wojskową, jak również do żołnierzy rezerwy na 8-dniowe zajęcia wyrównawcze.

„Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na współczesnym polu walki oraz elementy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Zajęcia prowadzone przez instruktorów 3 PBOT przygotowywane są według zasady ‘minimum teorii maximum praktyki’. Szkolenie taktyczne łączy wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Priorytetem jest nabycie umiejętności  strzeleckich, w tym nauka prowadzenia ognia z karabinka GROT” – informuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W ostatnim dniu „szesnastki” żołnierze odbędą egzamin. Przysięga wojskowa zaplanowana jest na 27 lutego w Rzeszowie.

fot. DWOT

terytorialsi.mil.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl