fot. twitter.com

Min. Błaszczak w Kaliszu: WOT to doświadczeni dowódcy, nowoczesne metody i wielka przygoda

Wojska Obrony Terytorialnej to doświadczeni dowódcy, nowoczesne metody szkolenia i wielka przygoda – mówił w Kaliszu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Polityk spotkał się tam w trakcie pikniku WOT z żołnierzami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W swoim wystąpieniu szef Ministerstwa Obrony Narodowej zachęcał mieszkańców do wstępowania do oddziałów WOT. Wskazywał, że Wojska Obrony Terytorialnej to wojska, które są najbliżej lokalnych społeczności.

– To wojska, które stanowią wsparcie w sytuacjach kryzysowych. To wojska, których przeznaczeniem jest m.in. zwalczanie skutków klęsk żywiołowych, uczestniczenie w akcjach ratowniczych w sytuacji kryzysowej. To wojsko, które składa się z żołnierzy poświęcających część swego wolnego czasu, żeby służyć Ojczyźnie, żeby wpisać się bardzo mocno w system obronny Rzeczypospolitej Polskiej – powiedział szef MON.  

Podczas pikniku zaplanowano m.in. pokaz dynamicznej samoobrony, sprzętu WOT, w tym najnowszego polskiego karabinka GROT i uzbrojenia historycznego. Organizatorzy zapowiedzieli, że podczas wydarzenia można złożyć wniosek o powołanie do WOT.

RIRM

drukuj