fot. PAP

Polska będzie pod wpływem niżów

Jak informuje IMGW, Europa południowa i południowo-wschodnia znajdować się będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdować się będzie pod wpływem niżów znad Niemiec i z rejonu Zatoki Fińskiej. Na południu kraju zaznaczać będzie się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie nadal chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na północy kraju (od Pomorza Zachodniego i północy Ziemi Lubuskiej po północ Mazur i Suwalszczyznę) zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami, głównie na wybrzeżu, przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Prognozowana suma opadów od 5 mm do 15 mm. W pasie dzielnic centralnych od zachodu stopniowy zanik opadów i większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna: w południowo-wschodniej połowie kraju od 14 do 16 st., w północno-zachodniej od 16 do 19 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych, tylko na wybrzeżu słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy z wtorku na środę na południu kraju zachmurzenie całkowite i okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami, głównie na wybrzeżu, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st., 8 st. na północnym wschodzie do 11 st., 12 st. na południu i południowym zachodzie oraz do 12 st., 13 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

 

drukuj