fot. flickr.com

Prognoza pogody na 29 października

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski oraz południowo-wschodnie rejony Europy będą w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się na skraju rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Finlandii. Z południowego zachodu napływać będzie powietrze polarnomorskie: na południowym wschodzie kraju ciepłe, na pozostałym obszarze dość chłodne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, głównie na Wybrzeżu i południu. Temp. maks. od 12 do 14 st. na krańcach północnych i zachodnich, od 19 do 20 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na Pomorzu i Wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, na północnym zachodzie porywisty, południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę na północy zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu duże i okresami opady deszczu, w kotlinach sudeckich mgła z widzialnością od 200 do 500 m. Temp. min. od 6 do 9 st. na przeważającym obszarze, od 9 do 12 st. na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 17 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. min. 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

 

PAP/RIRM

drukuj