Na północy Polski słonecznie; na południu jeszcze popada

Zachodnia oraz wschodnia Europa znajdować się będzie pod wpływem niżów, z układami frontów atmosferycznych. Od zachodniej Skandynawii przez Europę Centralną po Półwysep Apeniński pogodę kształtować będą wyże. Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu z rejonu Bałtyku. Z północnego zachodu nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Na przeważającym obszarze Polski będzie dziś zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie na wschodnim Pomorzu oraz na południu, zwłaszcza w górach, zachmurzenie okresowo duże i tam lokalnie przelotny deszcz. Temp. maks. na przeważającym obszarze kraju od 21 st. do 25 st., chłodniej jedynie w dolinach górskich, tam miejscami od 17 st., 20 st. Wiatr słaby, na wschodzie i na wybrzeżu okresami umiarkowany, przeważnie północny i północno-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W nocy zachmurzenie małe, miejscami na południu i wschodzie umiarkowane. Temp. min. na przeważającym obszarze kraju od 10 st. do 13 st., chłodniej jedynie na krańcach północno-wschodnich –  8 st., 9 st. – oraz w rejonach podgórskich. Wiatr słaby, na wschodzie Polski północno-zachodni, na pozostałym obszarze zmienny, od zachodu przechodzący na południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl