fot. pixabay.com

W środę w Polsce przejaśnienia jedynie na południowym – wschodzie zachmurzenie duże i możliwe przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa północna, częściowo centralna oraz wschodnia część basenu Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych.

Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtował będzie wyż z centrami nad Azorami, Polską oraz północno-zachodnią Rosją. Polska będzie pod wpływem tego wyżu, tylko na południowym wschodzie zaznaczy się jeszcze wpływ zatoki niżowej z pofalowanym frontem atmosferycznym związanej z niżem znad Adriatyku. Przeważający obszar kraju będzie w ciepłej i suchej masie powietrza, jedynie na południowym wschodzie zalegać będzie nieco wilgotniejsze powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie na ogół duże i tam przelotne opady deszczu, a po południu na Podkarpaciu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 21 st. C na Podkarpaciu do 26 st. C na zachodzie; chłodniej na Helu i Podhalu, około 19 st. C. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków północnych.

W nocy pogodnie, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie na ogół duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. C na Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich, około 14 st. C na przeważającym obszarze, do 17 st. C na Zamojszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

PAP

drukuj