Czeka nas ciepły dzień; niestety – deszczowy i pochmurny

W całym kraju temperatura będzie dziś dodatnia. Niestety, oprócz ocieplenia prognozowane są też opady deszczu, niebo będzie zasnute chmurami – powiedziała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Spodziewane są przeważnie temperatury w okolicach 5 stopni.

„Najcieplej będzie na zachodzie, około 8 stopni, najchłodniej na wschodzie oraz w górach, jedynie jeden stopień” – podała synoptyk IMGW.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1490910876223688705

Według prognozy nie ma co liczyć na słoneczny dzień: zachmurzenie będzie duże, a większych przejaśnień mogą się spodziewać jedynie po południu mieszkańcy północno-wschodniej części kraju.

„Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie strefa opadów. Teoretycznie są to częściowo opady śniegu, ale ze względu na temperaturę będą one natychmiast przechodzić w deszcz. Po prostu będzie mokro” – zapowiedziała Grażyna Dąbrowska.

W trakcie intensywnych opadów widoczność na drogach będzie ograniczona – ostrzegła kierowców.

Wiatr znów przybierze na sile.

„Wciąż jednak będzie umiarkowany, tylko okresami dość silny i porywisty, nad morzem w porywach osiągać może do 75 km/h” – powiedziała synoptyk.

Podkreśliła, że dodatnie temperatury zostaną z nami przez kilka dni.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl