fot. PAP/Zbigniew Meissner

Śląskie: Ratownicy dotarli do trzech górników w kopalni Mysłowice-Wesoła

Po wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła ratownicy dotarli do trzech poszkodowanych górników i przygotowują się do ich transportu na powierzchnię – poinformował rzecznik Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, Robert Wnorowski.

Wszyscy trzej poszkodowani żyją; na razie nie ma pewności, w jakim są stanie – zweryfikuje to lekarz.

Do akcji ratowniczej zostali skierowani ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu i z Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworznie. Akcja prowadzona jest na poziomie 660 metrów.

„Ratownicy dotarli do górników, którzy byli w rejonie zagrożenia. Poszkodowani żyją. Na razie nie mamy szczegółów, w jakim są stanie – to dopiero stwierdzi lekarz. Natomiast, co najważniejsze, żyją i są przygotowywani do transportu na powierzchnię” – powiedział Robert Wnorowski.

Z informacji rzecznika Polskiej Grupy Górniczej, Tomasza Głogowskiego, do której należy kopalnia Mysłowice-Wesoła, wynika, że wstrząs miał miejsce ok. godz. 20.40 w pokładzie 510/3 w rejonie ściany 04AW.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl