J. Mosiński o przejściu radnego W. Kałuży do PiS: Nie ma mowy o korupcji politycznej na Śląsku

Nie ma mowy o korupcji politycznej na Śląsku. Zarzuty te są tym bardziej niezrozumiałe, gdy padają z ust polityków Platformy Obywatelskiej – ocenił poseł Jan Mosiński. Polityk PiS komentował sprawę porozumienia się radnego Wojciecha Kałuży – który startował z list Koalicji Obywatelskiej – z prawicą na Śląsku. W ten sposób PiS uzyskał większość w sejmiku wojewódzkim.

Wojciech Kałuża, argumentując swoją decyzję, powiedział, że wyborcy oczekują od niego skuteczności, dlatego wsparł dobry program dla Śląska. Podpisana deklaracja zakłada współpracę w obszarach strategicznych dla regionu.

Politycy PO nie mogą się pogodzić z utratą władzy. Zarzucają, że radny Kałuża oszukał wyborców, a poseł Borys Budka zapowiedział, że zawiadomi prokuraturę o możliwości popełniania przestępstwa korupcji politycznej.

Poseł Jan Mosiński odpowiedział wprost: „nie ma żadnej korupcji politycznej. Radny Kałuża przeanalizował program PiS i uznał, że warto wejść w koalicję”.

Mówienie o korupcji politycznej i ewentualne informowanie, że będzie złożone doniesienie prokuratorskie jest dla mnie niezrozumiałe, biorąc pod uwagę pewną politykę personalną, którą uprawiał Grzegorz Schetyna na Dolnym Śląsku, kiedy rządziło PO-PSL w Polsce. Wielu działaczy PO zarzucało mu wówczas zamordyzm i tym podobne działania. Wówczas nie mówiło się o korupcji politycznej, jak tworzył swój ośrodek wpływów, m.in. na Dolnym Śląsku, ale nie tylko. Zatem niech PO bije się we własne piersi. Pytam też posła Budkę – szermowanie wnioskami do prokuratury może się skończyć tym, że ktoś wreszcie zaskarży jego działania, bo jest też przepis, który mówi, że jeżeli zawiadomienie prokuratorskie ma na celu naruszenie dóbr osobistych potencjalnej osoby, wobec której jest podejrzenie, może skutkować dla zawiadamiającego konsekwencjami prawnymi – powiedział Jan Mosiński.

W jesiennych wyborach samorządowych Zjednoczona Prawica zapewniła sobie samodzielną władzę w sześciu sejmikach. W woj. dolnośląskim weszła w koalicję z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

RIRM

drukuj