fot. PAP/EPA

Brytyjska premier zapowiada, że w sobotę uda się ponownie na rozmowy do Brukseli

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiedziała w środę po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem, że w sobotę wróci do Brukseli, aby ponownie rozmawiać o warunkach Brexitu. Środowe spotkanie nie rozwiązało wszystkich spornych kwestii.

Theresa May spotkała się w Brukseli z Junckerem w ramach przygotowań do organizowanego w niedzielę szczytu unijnego, na którym przywódcy 27 państw unijnych mają wyrazić zgodę ze strony UE na umowę dotyczącą wyjścia Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnoty. Według brytyjskich mediów spotkanie miało być próbą dalszych negocjacji porozumienia, zwłaszcza drażliwej kwestii granicy między Irlandią a Irlandią Północną.

„Przyjadę w sobotę na kolejne spotkania, w tym ponownie z przewodniczącym Junckerem, aby omówić, w jaki sposób możemy zapewnić zakończenie tego procesu w sposób, który leży w interesie wszystkich naszych obywateli. (…)Są jeszcze inne problemy, które wymagają rozwiązania” – powiedziała premier May BBC po środowym spotkaniu.

Spotkanie w Brukseli May z Junckerem – jak relacjonował wcześniej rzecznik KE – przyniosło bardzo dobre postępy w rozmowach dotyczących Brexitu, ale wciąż nie osiągnięto ostatecznego porozumienia.

PAP/RIRM

drukuj