PiS będzie pytać o działania wobec WSKSiM

Posłowie PiS-u będą pytać dziś w Sejmie przedstawiciela rządu o dyskryminacyjne działania szefowej MEN-u wobec WSKSiM w Toruniu.

Minister Joanna Kluzik-Rostkowska w liście wysłanym do wszystkich szkół w Polsce zniechęca dyrektorów placówek do organizowania razem z uczelnią warsztatów medialnych „Zrozumieć media”. Zarzuciła, że warsztaty odbywają się w czasie zajęć dydaktycznych.

„Minister w sposób jawny dyskryminuje Toruńską uczelnię” – mówi poseł Małgorzata Sadurska. Zapowiedziała, że wraz z posłem Maciejem Małeckim, będzie domagać się wyjaśnień w tej sprawie.

Będziemy pytać, dlaczego Minister Edukacji Narodowej przeszkadza to, że młodzi ludzie będą potrafili odnaleźć się w świecie medialnym? Dlaczego przeszkadza jej to, że warsztaty „Zrozumieć media” wypełniają podstawę programową lekcji wiedzy o społeczeństwie, czyli doskonale wpisują się w ten nurt, który można nazwać edukacją medialną? Czy minister konstytucyjny nie powinien stać na straży prawa i dbać o równość, i nie dyskryminować? Dlaczego pani minister Kluzik-Rostkowska wpisuje się w tę wielką nagonkę na dzieła związane z Radiem Maryja? – pyta poseł Małgorzata Sadurska.

Warsztaty dziennikarskie WSKSiM organizowane są od ponad pięciu lat. Uczestniczyło w nich przeszło pięć tysięcy uczniów gimnazjów i liceów.

WSKSiM cieszy się dużym prestiżem za granicą. Świadczy o tym nawiązana przez uczelnię współpraca z Papieskim Uniwersytetem Laterańskim.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl