fot. aksim.edu.pl

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w WSKSiM

Do końca lutego trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Oferta uczelni jest naprawdę bogata.

Studia podyplomowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

– Można powiedzieć, że jest nawet taki trend na rynku edukacyjnym,  że osoby, które ukończą gdzieś pierwszy stopień studiów albo już pracują zawodowo, potrzebują studiów podyplomowych, żeby się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i nowe kompetencje – wskazuje dr Dorota Żuchowska, dziekan i wykładowca WSKSiM.

Dlatego właśnie z myślą o nich Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oferuje bardzo szeroką gamę studiów podyplomowych – mówi dziekan uczelni.

– Dziedzictwo myśli św. Jana Pawła II, mediacje i negocjacje,  polityka ochrony środowiska, ekologia i zarządzanie, relacje międzynarodowe i dyplomacja oraz retoryka i wystąpienia przed kamerą – wymienia dr Dorota Żuchowska.

Każdy kierunek integralnie łączy wiedzę z praktyką. Potwierdza to Joanna Dunin, która na WSKSiM podyplomowo studiowała stosunki międzynarodowe i dyplomację oraz politykę gospodarczą i bankowość.

– Np. protokół dyplomatyczny, jeżeli ktoś ma do czynienia z ludźmi, organizuje różne eventy, to na pewno może to wykorzystywać i musi to wykorzystywać w swojej pracy. Jest jeden przykład, ale tych zajęć praktycznych było więcej – zaznacza Joanna Dunin.

Wszystkie pod okiem wybitnych specjalistów, nie tylko z Polski, ale i ze świata. Uczelnia, prowadząc prestiżowe studia menadżerskie MBA, współpracuje z jedną z czołowych firm konsultingowych na  świecie. Firma ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych – mówi nasza redakcyjna koleżanka Julita Przyczka, która niedawno ukończyła ten kierunek.

– Dzięki tej współpracy mieliśmy możliwość poznania jednego z trenerów MBA, wybitnego trenera MBA dr. Barta Tkaczyka. Zajęcia z nim były naprawdę na wysokim poziomie – tłumaczy Julita Przyczka.

Wysoki poziom reprezentują też sami ludzie.

– Być może trudno w to uwierzyć, ale próżno szukać na innych uczelniach takiej kultury osobistej, tylu wartościowych ludzi, którzy naprawdę służą pomocą i wiedzą – ocenia Joanna Dunin.

Mocną stroną uczelni jest także troska nie tylko o sferę intelektu, ale i ducha studentów – mówi rektor uczelni o. Zdzisław Klafka CSsR.

– Bardzo staramy się zadbać o to, by w tym weekendzie, w którym przyjeżdżają oni na wykłady, żeby mogli skorzystać też z Eucharystii. Dla nich to jest też ogromnie ważne, żeby też w klimacie wiary podejmować studia – informuje rektor WSKSiM.

I może też dlatego wielu studentów studiów podyplomowych na uczelnię  wraca.

– Zachęcam też innych, którzy szukają nowego kierunku i natchnienia, ale przede wszystkim, jeśli chcą poszerzyć swoją wiedzę, zdobyć jakieś nowe kwalifikacje, poznać wspaniałych ludzi to warto, naprawdę warto – mówi Julita Przyczka.

Rekrutacja na studia podyplomowe trwa do końca lutego. Prowadzona jest ona drogą elektroniczną. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie uczelni  www.wsksim.edu.pl. Pierwsze zajęcia wystartują już w przyszłym miesiącu.   

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl