fot. PAP

Polska pod wpływem rozległego wyżu

Jak informuje IMGW, Europa północna znajdzie się pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu znad Bałkanów.

Polska będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad południowymi Karpatami, w polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadało.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na krańcach północnych i w rejonach podgórskich do 20 st., 22 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach północnych wzrastające do dużego. Na Pomorzu miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 7 st., 9 st. na południu i wschodzie do 10 st., 13 st. na pozostałym obszarze. W rejonach podgórskich około 4 st. Wiatr słaby z kierunków zachodnich.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie i północy kraju duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st., 19 st. na krańcach północnych do 21 st. miejscami na południu. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, na krańcach północnych słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, zachodni. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj