Strajk pielęgniarek zawieszony

Po siedmiu dniach głodówki został zawieszony strajk pielęgniarek i położnych w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. To jednak nie koniec akcji protestacyjnej, która miała na celu wywalczenie przez tę grupę zawodową podwyżek płac.

 Po trwających wiele godzin negocjacjach, w których uczestniczył odpowiedzialny za służbę zdrowia przedstawiciel Urzędu Marszałka Województwa Podkarpackiego Tadeusz Pióro pielęgniarki zdecydowały się zawiesić, ale nie zakończyć spór zbiorowy z dyrekcją szpitala, przerwały też głodówkę, w której uczestniczyło osiem kobiet.

Póki co pielęgniarki zgodziły się na wzrost płac w wysokości 50 złotych jeszcze w tym roku oraz 100 złotych jakie od września otrzymali wszyscy pracownicy przemyskiego szpitala oprócz lekarzy, której to podwyżki pielęgniarki dotychczas nie zaakceptowały. W przyszłym roku pensje pielęgniarek i położnych w przemyskim szpitalu mają wzrosnąć o kolejne 100 złotych.

Są jednak rozbieżności, które zadecydowały, że protest pielęgniarek został jedynie zawieszony a nie zakończony. Dyrekcja szpitala nie zgodziła się bowiem na żądaną przez pielęgniarki podwyżkę 160 złotych w 2016 r. oraz dodatek, który miał być uwarunkowany tzw. średnim dochodem w gospodarce narodowej. Ustalono natomiast, że o wysokości płac w 2016 r. mają zdecydować dopiero kolejne negocjacje, które zaplanowano na wrzesień przyszłego roku. Tym samym pielęgniarki odchodzą od stołu negocjacyjnego z pewnym niedosytem. Przypomnijmy, że na początku protestu płacowego żądały 500 złotych podwyżki.

Mariusz Kamieniecki/Nasz Dziennik

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl