NRL chce spotkania z premier Kopacz

Naczelna Rada Lekarska apeluje o spotkanie z premier Ewą Kopacz, w sprawie omówienia aktualnej sytuacji w systemie ochrony zdrowia. Prezes NRL dr Maciej Hamankiewicz wystosował w tej sprawie list do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dr Maciej Hamankiewicz przypomina, że Ewa Kopacz w swoim expose zapowiedziała m.in. poprawę opieki nad osobami starszymi czy chorymi na nowotwory. Lekarz ma nadzieję, że szefowa rządu znajdzie czas na wysłuchanie opinii środowiska medycznego we wskazanych problemach.

– Mija 6 miesiąc pełnienia funkcji premiera przez panią Ewę Kopacz. Chcielibyśmy się spotkać, bo widać, że te problemy, które zasygnalizowała w expose, nie znajdują realizacji w życiu codziennym. Nie widać poprawy opieki nad osobami w starszym wieku. To, co się dzieje w opiece nad chorym nowotworowo, budzi wołanie o pomstę do nieba – zaznacza dr Maciej Hamankiewicz.

W czwartek w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej odbędzie się konferencja prasowa, na której organizacje pacjenckie przedstawią swoje problemy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl