fot. PAP

NRL chce spotkania z premier Kopacz

Naczelna Rada Lekarska apeluje o spotkanie z premier Ewą Kopacz, w sprawie omówienia aktualnej sytuacji w systemie ochrony zdrowia. Prezes NRL dr Maciej Hamankiewicz wystosował w tej sprawie list do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dr Maciej Hamankiewicz przypomina, że Ewa Kopacz w swoim expose zapowiedziała m.in. poprawę opieki nad osobami starszymi czy chorymi na nowotwory. Lekarz ma nadzieję, że szefowa rządu znajdzie czas na wysłuchanie opinii środowiska medycznego we wskazanych problemach.

– Mija 6 miesiąc pełnienia funkcji premiera przez panią Ewę Kopacz. Chcielibyśmy się spotkać, bo widać, że te problemy, które zasygnalizowała w expose, nie znajdują realizacji w życiu codziennym. Nie widać poprawy opieki nad osobami w starszym wieku. To, co się dzieje w opiece nad chorym nowotworowo, budzi wołanie o pomstę do nieba – zaznacza dr Maciej Hamankiewicz.

W czwartek w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej odbędzie się konferencja prasowa, na której organizacje pacjenckie przedstawią swoje problemy.

RIRM

drukuj