Polska na skraju wyżu

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia i centralna znajdą się w zasięgu wyżu z centrum nad Zachodnią Europą. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie na skraju wspomnianego wyżu, w chłodnym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 18 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane, miejscami, zwłaszcza na północy, zachmurzenie wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu. Temp. min. przeważnie od 12 st. do 15 st., na północnym wschodzie i w dolinach górskich chłodniej, od 9 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

We wtorek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 18 st. na północnym wschodzie i w dolinach karpackich, około 21 st. w centrum, do 23 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i północny.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 23 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temp. min. 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. We wtorek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj