Starcia tureckich sił bezpieczeństwa z puczystami w bazie lotniczej

Do starć między policją a zbuntowanymi żołnierzami doszło dziś w bazie lotniczej w mieście Konya w środkowo-południowej Turcji – poinformowały władze. Według agencji Anatolia zatrzymano tam siedmiu wojskowych, a operacja policyjna jest już zakończona.

,,Trwają starcia w bazie lotniczej Konya między siłami bezpieczeństwa a puczystami stawiającymi opór podczas próby aresztowania” – informował wcześniej anonimowy przedstawiciel tureckich władz cytowany przez AFP.

Z kolei w pobliżu portu lotniczego Sabiha Gokcen, drugiego lotniska Stambułu, siły bezpieczeństwa oddały strzały ostrzegawcze podczas aresztowania puczystów – oświadczył przedstawiciel władz cytowany przez Reutersa. Puczyści nie odpowiedzieli użyciem broni i poddali się.

W następstwie nieudanego piątkowego zamachu stanu zatrzymano w Turcji już około 6 tys. osób, w tym wielu generałów. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział dziś dalsze oczyszczanie wszystkich instytucji państwowych z ,,wirusa” odpowiedzialnego za próbę przewrotu, w której śmierć poniosło ponad 290 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl