fot. PAP/EPA

Już ponad 100 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Do co najmniej 53 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofalnego trzęsienia ziemi w Turcji – podały władze. W Syrii, według władz, zginęły 62 osoby. Rannych może być nawet ponad 1000.

Kataklizm dotknął południowo wschodnią Turcję i północną Syrię.

Według Amerykańskiej Służby Geologicznej epicentrum wstrząsów, które nastąpiły o godz. 04.17 czasu lokalnego, trwało kilkadziesiąt sekund, znajdowało się na głębokości ok. 18 km w odległości ok. 30 km od tureckiego miasta Gaziantep liczącego ponad milion mieszkańców i będącego stolicą prowincji.

Nieco później nastąpiła seria wstrząsów wtórnych, z których najsilniejszy miał magnitudę 6,7.

Dzisiejsze trzęsienie ziemi w Turcji było najpoważniejsze od trzęsienia z 17 sierpnia 1999 r., kiedy zginęło 17000 ludzi, w tym w samym Stambule 1000.

Kataklizm w północnej Syrii zniszczył setki domów, w tym także wielopiętrowe. W Aleppo, Hama i Latakiji, według oficjalnej agencji SANA, zginęły 42 osoby, a ponad 200 zostało rannych. Wstrzymano ruch pociągów, trwa badanie stanu dróg i mostów.

Wstrząsy odczuwalne były także w Libanie i na Cyprze.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl