fot. flickr.com

Kempa: rządowi brakuje dobrej woli ws. imigrantów z Syrii

Rząd nie ma do końca dobrej woli, by przyjąć i pomóc jak największej liczbie chrześcijan z Syrii – oceniła poseł Beata Kempa. Posłowie z Klubu Zjednoczonej Prawicy pytali dziś w Sejmie przedstawiciela rządu o szczegóły pomocy dla prześladowanych chrześcijan.

Szef urzędu ds. cudzoziemców Rafał Rogala powiedział, że Polska zadeklarowała pomoc 60 rodzinom z Syrii. Zapewnił, że otwartość w tej sprawie jest o wiele większa.

– Moim zdaniem odpowiedź była bardzo zdawkowa. Mówiła o ogólnych działaniach, o przyglądaniu się dokumentom, o tym, że urząd nie otrzymał kompletnej listy osób, które miałyby przybyć do Polski. W związku z powyższym nie było tam żadnych konkretów. Uważam, że problem nadal pozostaje i trzeba będzie pomyśleć, w jaki sposób spowodować to, aby sam minister spraw zagranicznych się tą sprawą zajął. Sprawa utknęła, moim zdaniem, na etapie bardzo ściśle formalnym – powiedziała Beata Kempa.

Fundacja Estera już od dawna, zabiega o przyjazd 300 chrześcijańskich rodzin z Syrii. Razem z innymi organizacjami – jak deklaruje – jest w stanie zagwarantować utrzymanie i opiekę dla 1500 osób.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj