UNICEF Polska apeluje o pomoc dla dzieci z Syrii

Nadchodząca zima stanowi zagrożenie dla dzieci poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie. UNICEF chce zapewnić im ciepłą odzież, opał i koce. W Polsce organizatorzy akcji chcieliby zebrać 2 mln zł.

UNICEF od dwóch lat kieruje pomoc do dzieci w Syrii. Obecna zbiórka jest przeznaczona na pomoc dla syryjskich dzieci zagrożonych warunkami atmosferycznymi panującymi zimą.

„Jako UNICEF Polska planujemy zebrać 2 mln zł przede wszystkim na ciepłą odzież, koce, opał i pomoc medyczną” – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa UNICEF Polska Monika Kacprzak.

„Szacujemy, że około 1,5 mln syryjskich dzieci otrzyma pomoc organizowaną przez cały UNICEF” – dodała.

Pomocą zostaną objęte dzieci nie tylko w Syrii, lecz także w krajach sąsiednich, gdzie Syryjczycy znaleźli schronienie, tzn. w Libanie, w Jordanii i w Turcji. Organizatorzy akcji chcą zapewnić małym Syryjczykom zimową odzież, koce termiczne, podstawową opiekę medyczną, ogrzewanie, a także pomoc finansową.

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Jej pomysłodawcą był Polak, dr Ludwik Rajchman.

UNICEF angażuje się w wiele działań na rzecz dzieci: od oferowania ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej. Wolontariusze pracują w małych wioskach, ale organizacja współpracuje też z rządami państw.

Polska była beneficjentem programów UNICEF przez 55 lat. Dopiero od 2002 roku w Polsce prowadzone są zbiórki, których celem jest wsparcie działań tej organizacji w krajach rozwijających się. Przez ostatnie 15 lat polscy darczyńcy wsparli programy UNICEF kwotą niemal 100 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl