W całej Polsce ciepło, ale deszczowo

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie, częściowo środkowa oraz północna Europa będą pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu dominować będą niże.

Polska będzie na skraju niżu znad Turcji, tylko początkowo na zachodzie zaznaczy się klin wyżowy. Od krańców wschodnich do centrum kraju przemieści się strefa zbieżności. Pozostaniemy w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, w województwach południowych i wschodnich burze, na terenach podgórskich możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, na terenach podgórskich Karpat do 20 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. do 25 st., na wybrzeżu i w kotlinach górskich od 20 st. do 23 st., tylko na Podhalu chłodniej, około 18 st. Wiatr słaby zmienny. Podczas burz wiatr silniejszy, w porywach do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl