Ciepłe powietrze nadal utrzymuje się nad Polską

Jak podaje IMGW, nad Europą Wschodnią nadal będzie dominował wyż znad zachodniej Rosji, a Europa Zachodnia będzie w zasięgu niżu znad Atlantyku. Polska pozostanie na skraju wyżu, a z południa nadal będzie napływać ciepła masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

We wtorek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie początkowo duże. Nad ranem w wielu miejscach kraju mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym wschodzie do 20 st. miejscami na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie okresami dość silny, w porywach do 65 km/h. W szczytowych partiach Tatr wiatr w porywach do 70 km/h, a w Sudetach do 110 km/h.

W nocy z wtorku na środę na ogół zachmurzenie małe, jedynie na północy i wschodzie kraju okresami umiarkowane, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu duże i tam miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6 st. na Podlasiu, Pomorzu, na Ziemi Łódzkiej i w kotlinach Sudeckich, około 8 st., 9 st. na pozostałym obszarze do 12 st. na południu Ziemi Lubuskiej. W rejonach podgórskich około 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich i w górach okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W środę zachmurzenie małe, jedynie na północy kraju okresami umiarkowane i duże. Nad ranem na północnym wschodzie kraju mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 12 st. na Suwalszczyźnie do 19 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach okresami porywisty, południowo-wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Lokalnie możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna około 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj