Zimowa aura nad całą Polską

Jak informuje IMGW, wschodnia Europa oraz basen morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu znad Skandynawii.

Polska będzie pod wpływem wyżej wspomnianego wyżu, w chłodnej napływającej ze wschodu masie powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1024 hPa i będzie ulegać wahaniom z niewielką tendencją wzrostową.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 st., -6 st. na północnym wschodzie i wschodzie do -5 st., -2 st. na przeważającym obszarze i -1 st. lokalnie na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie, głównie w części zachodniej kraju, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -15 st., -11 st. na wschodzie  około -10 st. w centrum i w kotlinach sudeckich do -7 st., -4 st. lokalnie na południu, północnym zachodzie i nad morzem. Miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie oraz w kotlinach karpackich, możliwy spadek temperatury do -17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl