fot. Paweł Palembas

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia jest w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad północnym Atlantykiem i Morzem Norweskim, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje wyż znad Bałkanów.

Polska znajduje się w obszarze przejściowym pomiędzy niżem atlantyckim a wyżem znad Bałkanów. Z zachodu na wschód przemieszcza się płytka zatoka niżowa z frontem ciepłym. Napływa coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Wieczorem na krańcach północno-zachodnich wzrost zachmurzenia do dużego i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st.C na północnym wschodzie do 12 st.C na południowym zachodzie, w centrum około 8 st.C. Miejscami na Pogórzu Sudeckim wzrost temperatury do 14 st.C.

Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. W rejonach podgórskich wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, w Bieszczadach oraz w Beskidzie Niskim w porywach do 90 km/h. W Tatrach wiatr halny.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 8 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy.

PAP/RIRM

drukuj