Polska pozostanie na skraju niżu

Jak informuje IMGW, krańce wschodnie oraz zachodnie Europy znajdować się będą pod wpływem wyżów. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą niże z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Morzem Tyrreńskim.

Polska pozostanie na skraju niżu znad Morza Norweskiego, na południowym wschodzie kraju zaznaczać się będzie strefa frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego, jedynie południowo-wschodnia część kraju pozostanie w cieplejszej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami postępującymi od północnego zachodu. Miejscami słabe opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temp. maks. od 1, 4 st. na północy do 7, 8 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresowo dość silny, w zachodniej połowie kraju południowo-zachodni, we wschodniej południowy. Na wschodnim wybrzeżu oraz wysoko w górach wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępującymi od północnego zachodu rozpogodzeniami. Miejscami w południowo-wschodniej połowie kraju okresowo słabe opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. Na morzem przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. min. na przeważającym obszarze kraju od -1 do 1 st., jedynie na południowym wschodzie kraju od 2 do 4 st. Na zachodzie kraju w dolinach i kotlinach górskich, spadki temperatury do -3 st. Wiatr na południu kraju słaby, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na Pomorzu i Wybrzeżu umiarkowany okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem i wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 70 km/h.

W środę początkowo na południowym wschodzie zachmurzenie duże, i tam postępujące od zachodu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane z rozpogodzeniami w południowej połowie kraju, w drugiej połowie dnia od północnego zachodu wzrost zachmurzenia do dużego. Początkowo na południowym wschodzie kraju zanikające słabe opady deszczu ze śniegiem, w górach śniegu, po południu na Pomorzu słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wieczorem na krańcach zachodnich słabe opady deszczu. Temp. maks. od 1, 2 st. na północnym wschodzie kraju do 5, 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr na południu słaby wzmagający się do umiarkowanego, na pozostałym obszarze umiarkowany, na wybrzeżu okresowo dość silny, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr w porywach do 60 km/h, wysoko w Sudetach w porywach do 110 km/h, w Karpatach do 70 km/h.

W wtorek w Warszawie zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W nocy początkowo zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i zanikające opady deszczu. Po północy rozpogodzenia i wtedy możliwe oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W środę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temp. maks. 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

PAP

drukuj