Kolejny krok w kierunku prywatyzacji LOT-u

W najbliższą sobotę Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT ma podjąć decyzję o przymusowym wykupie akcji pracowniczych – dowiedział się jeden z portali internetowych. Byłoby to przygotowanie do prywatyzacji firmy.

LOT zapewnia, że wykup akcji odbędzie się na podstawie wyceny niezależnego eksperta.

Poseł Adam Kwiatkowski, który od dłuższego czasu przygląda się pracy narodowego przewoźnika, twierdzi, że w krótkiej perspektywie decyzja ta pozbawi opinie publiczną wielu informacji o tym, co dzieje się w firmie.

Te informacje otrzymywali mali akcjonariusze przed walnymi zgromadzeniami. Mogli mieć w nie wgląd, zadawać pytania. Również opinia publiczna dowiadywała się przez to, co dzieje się w spółce, która nie chce w żaden sposób przekazywać informacji na temat swoich działań. Jest to też dość kuriozalna sytuacja, w której spółka Skarbu Państwa odmawia odpowiedzi na często najprostsze pytania zadawane przez parlamentarzystów. Zostali oni przecież powołani do tego, żeby patrzeć na ręce i kontrolować w tym przypadku spółki Skarbu Państwa, a także tych, którzy używają publicznych pieniędzy – zaznaczał poseł Adam Kwiatkowski.

Gotowość LOT-u do prywatyzacji potwierdził minister skarbu państwa, Włodzimierz Karpiński.

RIRM

drukuj