PLL LOT czeka na odszkodowanie za uziemienie Boeingów 787

PLL LOT nie otrzymały jeszcze od Boeinga odszkodowania z powodu uziemionych Boeingów 787 Dreamliner. Poinformował o tym prezes spółki Sebastian Mikosz. Rozmowy wciąż trwają – podaje polski przewoźnik, podkreślając, że czeka na wyliczenia Boeinga.

Prezes LOT odniósł się w ten sposób do informacji Associated Press, która napisała, że Boeing wypłacił już liniom odszkodowania z tego tytułu. Associated Press powołuje się na słowa prezesa Boeinga Jima McNerney’ego, który podczas konferencji o wynikach firmy powiedział, że koncern zakończył wypłacanie odszkodowań liniom lotniczym, których Boeingi 787 Dreamliner były uziemione w tym roku.

LOT oświadczył, że spółka nie otrzymała jeszcze odszkodowania od Boeinga. Nie ujawnia, jakiej kwoty się domaga. Wiceminister skarbu Rafał Baniak w czerwcu powiedział, że bezpośrednie koszty z powodu uziemienia dwóch dreamlinerów polskiego przewoźnika przekraczają 100 mln zł.

Mikosz powiedział, że LOT czeka na wyliczenia Boeinga dotyczące uziemienia samolotów. – Domagamy się od Boeinga konkretnych sum, które dało się policzyć. Niestety, wszystkich strat wizerunkowych związanych z utratą zaufania części naszych podróżnych nie da się nawet oszacować – podkreślił. Dodał, że roszczenia dotyczące przymusowego uziemienia B787, w „żadnej mierze” nie zostały zaspokojone przez dostawcę tych samolotów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl