41 ofiar wybuchu bomb w Pakistanie

W wybuchach dwóch bomb na bazarze w Parachinar na terytoriach plemiennych na północy Pakistanu zginęło w piątek 41 ludzi – podała miejscowa policja i źródła medyczne. Rannych jest ponad 150 osób.

– Bomby wybuchły w dwóch miejscach na ruchliwym bazarze w porze, kiedy ludzie spieszą się z wieczornymi zakupami, kończąc dzienny post w czasie ramadanu – poinformował rzecznik policji Fazal Naeem Khan.

Dodał, że jedną z bomb podłożono na motorze.

Wybuchy nastąpiły w odstępie kilku minut w odległości ok. 360 metrów od siebie.

Według źródeł medycznych w miejskim szpitalu brakuje miejsca dla rannych, z których część leży na podłodze i na trawniku.

Parachinar, położony na południe od Peszawaru, jest stolicą rejonu Kurram i leży przy granicy z Afganistanem. Niemal do końca XIX wieku miasto należało do Afganistanu. Mieszka w nim wielu szyitów, którzy w Pakistanie są mniejszością, atakowaną co jakiś czas przez sunnickich bojowników.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl